Projektowanie wnętrza łazienki

Kiedy planujemy remont łazienki najczęściej zaczynamy od poszukiwania inspiracji, czytamy artykuły i blogi zastanawiając się ile może to kosztować. Pozostaje jeszcze znalezienie materiałów i dodatków, a ostatnim etapem są ogłoszenia firm zajmujących się wykonaniem wszystkich prac. Pojawia się pytanie czy mamy na to wszystko czas?

Projekt i aranżacja łazienki turkus i calacatta – Wnętrza Toruń Ciechocinek Chełmno

Projekt łazienki – co warto wiedzieć

Każde pomieszczenie naszego mieszkania lub domu ma określoną funkcjonalność. Łazienka jest szczególnym miejscem gdzie często na małej przestrzeni musimy zmieścić wannę lub kabinę prysznicową, toaletę, umywalkę, meble do artykułów podręcznych, pralkę, suszarkę i dobrze było by móc swobodnie korzystać z każdego elementu. Co więcej liczy się również wygląd nowego wnętrza.

Układ funkcjonalny

Pierwszym etapem projektowania, który jest za razem kluczowy dla uzyskania oczekiwanego efektu jest przemyślany układ funkcjonalny łazienki. oznacza to, że powinniśmy znać gabarytowe wymiary elementów, które chcemy umieścić w łazience i wrysować całość do rzutu a najlepiej modelu 3D.

Co to nam daje ?

Otrzymujemy informację o rozmieszczeniu elementów w trzech wymiarach, promień wodzący otwieranych drzwi szafki lub kabiny, możemy wykonać symulację osoby w różnych pozycjach i miejscach łazienki. Model 3D pozwala ocenić czy kryteria komfortu i ergonomii zostały spełnione. Najprościej ujmując sprawdzamy czy otwierając szklane drzwi kabiny nie roztrzaskamy ich przypadkiem np. o wc lub czy podczas codziennych czynności higienicznych odległość od innych elementów pozwoli na zachowanie komfortowej pozycji.

Koncepcja wizualna

Jest etapem, który warto przeanalizować w 2-3 wariantach. Każda z wersji pokazuje ułożenie płytek, ich dobór kolorystyczny i wymiarowy. Niestety rzadko zdarza się, że rozkład płytek idealnie pasuje do podłogi i ścian. Najczęściej należy rozmieścić wybrane modele płytek i przeanalizować rozkład wzoru. Ponadto, kiedy wybieramy różne kolory i materiały na płytkach, należy koniecznie sprawdzić czy zestawienie rzeczywiście pasuje.

Projekt właściwy

Zwany również projektem wykonawczym jest etapem wykonania ostatecznego projektu wnętrza dla Klienta. Zanim do pracy wkroczy ekipa remontowa, należy określić zakres i pokazać fachowcom jakie wnętrze wybraliśmy. Dobra dokumentacja projektu łazienki jest jasnym i cennym dodatkiem do umowy, ponieważ precyzuje zakres i sposób wykonania prac.

Podsumowanie

Prace nad aranżacją łazienki wymagają przemyślanych decyzji i solidnej analizy rozkładu elementów i materiałów wykończeniowych. Projekt łazienki, ze względu na złożoność może wymagać bardzo dużych nakładów czasu. Bardzo istotnym elementem są fotorealistyczne wizualizacje, jasno prezentujące spójność kompozycji i

Dlaczego warto wykonać projekt łazienki z architektem wnętrz?

  • Oszczędzamy czas,
  • Kontrolujemy zaplanowane pieniądze (architekt wnętrz pomaga w doborze materiałów w rozsądnych cenach).
  • Projekt łazienki zostanie opracowany z uwzględnieniem pełnej dokumentacji dla ekipy remontowej.
  • Architekt wnętrz może wykonać nadzór autorski w trakcie trwania prac.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

kontakt@wnetrzatorun.pl

+48 795 794 795

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem naszych usług projektu łazienki